loading

Jak správně napsat inzerát


 

Způsob, jakým inzerát napíšete může zásadním způsobem ovlivnit jeho úspěšnost.

 

 

Nadpis inzerátu

 

První, co potencionální kupec uvidí, je nadpis inzerátu. Slouží k upoutání pozornosti a je důležitou součástí inzerátu. Nadpis by tedy měl stručně, výstižně a pravdivě popisovat nabízené zboží či službu. Vyvarujte se nadměrnému používání velkých písmen a znaků.

 

  •   špatně: SUPER NABÍDKA PRONÁJMU!!!!!!!!!  (neobsahuje informaci, kde a co pronajímáte)


  •   špatně: Pronajmu byt v Praze (příliš obecné)


  •  správně: Pronájem bytu 2+1 v Praze 6 nebo Pronájem, byt 2+1, Praha 6

      (přesná informace co a kde nabízíte je dostupná přímo z nadpisu)

 

Je třeba si uvědomit, že většina uživatelů hledá inzertní nabídky / poptávky pomocí internetových vyhledávačů jako je např. Seznam nebo Google.


Pokud zadají do internetového vyhledávače pronájem bytu v Praze 6, tak se určitě nezobrazí inzerát s nadpisem SUPER NABÍDKA PRONÁJMU.

 

 

 

Text inzerátu

 

Další důležitou částí inzerátu je jeho popis - text inzerátu.


V textu inzerátu se nebojte rozepsat, prostoru pro vyjádření většiny nabídek / poptávek  je v našem zadávacím formuláři dost. Čím více informací i podrobností uvedete, tím lépe. Veškeré informace by měly být dostupné přímo z textu inzerátu. Nemá smysl klamat, zatajovat pravý stav nabízeného zboží či služby. Vžijte se do role „kupujícího” a představte si, že danou věc / službu potřebujete Vy. Jaké informace Vás budou zajímat?


Text inzerátu je vlastně reklamní sdělení. Účelem je přesvědčit zájemce, že právě Váš inzerát je ten nejlepší. Zadávejte text s pečlivostí a vyvarujte se gramatických a pravopisných chyb. Inzerát s chybami nepůsobí důvěryhodně.


Pokud to kategorie umožňuje vyplňte při zadávání inzerátu pečlivě rozšiřující informace. Při prodeji automobilů a motocyklů se jedná o rok výroby, obsah, výkon, typ karoserie.. U inzerce domů, pozemků a realit obecně je to především plocha, dispozice, výbava, občanská vybavenost .. 

 Fotografie k inzerátu


Fotografie jsou dnes nezbytnou součástí inzerátů. Udělějte si čas, nafoťte pár obrázků a přiložte je k inzerci. Jedna pěkná fotografie vydá za tisíc slov. Vás by snad zajímal inzerát o prodeji automobilu bez fotografie?


K inzerátu je možné přiložit jednu hlavní fotografii, která bude viditelná již v náhledu inzerátu a neomezený počet dalších rozšiřujících fotografií.


Hlavní fotografie by měla být co nejvíce výstižná - zobrazovat celou nabízenou věc. V dalších fotografiích doplňte obrázky z různých úhlů a zaměřte se i na detaily. Nestyďte se udělat detail požkození, např. odřeného nárazníku. Dodáte tak na důvěryhodnosti Vašeho jednání.


Díky jednoduché aplikaci je upload fotografií na server Minzerce.cz velice snadný. Rozšiřující fotografie lze nahrát všechny najednou i kdyby jich bylo třeba 50.

 

 


Video k inzerátu


Video skvěle doplní informace k již vloženým fotografiím. Při prodeji vozu můžete natočit zvuk laděného výfuku, zvuk motoru, start studeného motoru při -20C°, chod samočinné převodovky. Natočte hrajicí si štěňátka, koťátka v akci, prostě cokoliv.


Ke každému inzerátu na Minzerce.cz je možné přiložit video odkaz.  Video není tedy fyzicky na našem serveru, ale odkazuje na server, kde máte video uložené. Například máte video uložené na serveru YouTube, můžete tento odkaz vložit do kolonky k tomu určené při zadávání inzerátu.


Pořidit video v dnešní moderní době není nijak složité. Stačí digitální fotoaparát nebo mobilní telefon.

 


Cena


Pokud se jedná o nabídku, je dobré cenu uvádět. Ne každý se chce obtěžovat zjištováním ceny. Je celkem možné, že takový inzerát bez uvedené ceny uživatel bez zájmu přeskočí. Pokud si nejste cenou jisti, zkuste se podívat na podobné inzeráty.

 

 

Chci rychle prodat - propagace inzerátu

 

Podáním správně napsaného inzerátu jste udělali první krok. Pokud máte zájem Vámi nabízenou věc či službu prodat / koupit  co nejdříve můžete využít z mnoha možností zvýhodnění inzerce tzv TOP inzerátu. TOPování je placená doplňková služba, ale pro registrované uživatele našeho serveru máme bonus ve formě obnovení inzerce zcela zdarma. Toto obnovení je možné provádět 1x  za 24 hodin.


Další velmi účinná propagace vloženého inzerátu zdarma je jeho sdílení na různé sociální sítě jako je například Facebook kde Váš inzerát mohou spatřit tisíce lidí navíc za předpokladu, že sdílíte inzerát jako veřejný příspěvek.

 

 


Zadání inzerátu na Minzerce.cz zvládne každý hravě za pár minut.


zpět na hlavní stránku

 

autor Minzerce.cz


Minzerce.cz inzerce zdarma | katalog firem