loading

Podvodné inzeráty / podvodníci


 

Často se nám dostane hlášení vadného inzerátu s tím, že se jedná o podvodný inzerát s prosbou o smazání daného inzerátu. (typu: podvodník - prosím smazat) Bohužel nemůžeme mazat všechny nahlášené inzeráty pokud nejsou s rozporem podmínek inzerce nebo s právními předpisy či dobrými mravy, neohrožují  veřejný pořádek. Musíme hledět na obě strany. Mohlo by se stát, že dotyčný chce poškodit inzerenta falešnou hláškou vadného inzerátu z důvodu např. konkurenčního boje, závisti, levnější ceny prodávaného sortimentu .. 


Pokud tedy máte vážné podezření na podvodný inzerát  použijte odkaz pod inzerátem vadný inzerát a prosíme rozepište se detailně z jakého důvodu Vám připadá inzerát jako podvodný. Ověříme to a případně inzerát odstraníme.

 

Nebo jste se stali obětí podvodíka, podejte trestní oznámení na nejbližší oddělení police ČR nebo ostatní orgány jako úřad vyšetrování či státní zastupitelství.


Tyto orgány mají povinnost trestní oznámení přijmout a neprodleně jej řešit. Doporučujeme vytisknout inzerát , udělat Print Screen stránky, vytisknout kompletní emailovou komunikaci pokud máte, případný výpis z účtu, složenku nebo doklad o zaplacení a přiložit k trestnímu oznámení jako důkazní materiál. Policii ČR uveďte, že chcete být informováni o průběhu vyšetrování. V takovém případě nás kontaktujte a nastiňtete sitiuaci, uveďte číslo inzerátu a mi jej odstraníme popřípadě zablokujeme uživatele.


Nikdy neposílejte žádné kopie Vašich dokladů nebo jiné citlivé informace. Neplaťte zálohy předem.  Pamatujte díky našemu kontaktnímu formuláři u inzerátu druhá strana neví Vaši emailovou adresu dokud mu sami neodepíšete.

 

Nejčastější podvodné inzeráty jsou v kategorii auto:

 

Již na první pohled je inzerát odlišný nízkou cenou prodavaného automobilu  o desítky tisíc korun. Většinou nemá inzerent uvedené funkční telefoní číslo a strikně  požaduje komunikaci výhradně emailovou cestou. Na váš dotaz Vám poskytne informace lámanou češtinou v lepším případě pravopisně správně, že inzerát je platný vozidlo je stále na prodej, cena platí.

V dalších emailech se začne postupně rozepisovat o tom, že byl zaměstnacem na České pobočce společnosti XXX a nyní musel z různých důvodu zpět do své země. Nejčastěji Velká Británie, ale nemusí to být podmínkou. A bohužel vozidlo má řízení na druhé straně, nebo je velice drahé clo a poplatky související s registrací vozidla v jeho zemi. Proto je cena rapidně nižší než bežná tržní cena v CZ. Vozidlo Vám může zaslat přepravní společností - dokonce zašle i název a různé kontakty ceníky. A požaduje zálohu předem jako garanci, že si vozidlo od přepravní společnosti vyzvednete a doplatíte zbytek financí. Zároveň požaduje Vaší adresu a různé údaje potřebné k odeslání vozu k Vám. Nabíráte dojmu, že se jedná o běžnou finanční transakci.

 


Opověď podvodníka na prodej vozu - lámaná čeština

Na naší odpověd o zájem o zakoupení vozu s nízkou cenou nám přišla tato odpověď.


Vůz je zapsána v češtině, všechny dokumenty jsou v češtině, ale teď auto je v mém domě v Barceloně. I uhradit veškeré daně pro dopravu vozu na domovskou adresu .
Doprava a platba bude provedena prostrednictvím dopravní spolecnosti. Budu platit za dopravu. Dodávky budou na Vaši adresu, kamionu a bude 4 dny. Prepravní prostredek prinese jste auto, 3 klíce, všechny originální dokumenty a doklady a také doklad o koupi (smlouvy), ale on podepsal me. Ten bude mít zmocnení se mnou a podepsat jakýkoliv dokument mým jménem. Zde je kompletní popis procesu, který vám nabídne možnost nahlížet do auta drív, než jsem obdrží platbu za nej. 
Nejprve musíte mi poslat své kontaktní údaje pro dorucení (vaše jméno a adresa).
Jakmile obdržíme vaši prepravní informace, pujdu na silnici a nechat firemní auto své jméno a dodací adresu jako zamýšleného príjemce.
Se spolecnost poskytuje služby v doprave bude vozidlo zkontrolovat a vše funguje v aute, aby zjistili, jestli je všechno v porádku s ním.
Obdržíte oznámení od dopravní spolecnosti potvrdit, že auto je v jejich vazbe, a že vuz byl testován. Pokud z jakéhokoli duvodu, nebudete spokojeni s autem a vrátí jej do dopravní spolecnosti, bez nákladu, a že bude vrácena v plné výši do 24 hodin. Jakékoliv poškození nebo vrátit jednotky nebo má být nahrazen nebo vrácena.
Pokud souhlasíte s mým nápadem, dejte mi vedet vaše údaje tak, aby mohly bežet transakce prostrednictvím prepravních spolecností:
- Plné jméno a príjmení 
- Vaše úplná adresa (Ulice, PSC, Mesto, Zeme) 
- Telefonní císlo 
- Rodné císlo / Personal No.
Potrebuji vaše údaje, pouze pokud jste 100% vážne a zda chcete auto, protože jsem se strávit nejaký cas a peníze, aby se této transakce, a nechci príliš pustou cas i peníze, pokud nebudete kupovat auto,
Díky

 


Odpověd podvodníka na prodej automobilu - tentokrát ve Slovensky

 

Na naší odpověd o zájem o zakoupení vozu s nízkou cenou nám přišla tato odpověď.


Dobrý den,

Som bydlisko v Španielsku (Calanda).
Môj kamarát mi odporucil, aby som využil medzinárodnú spolocnost, ktorá je schopná Vám auto dorucit. Ja sa postarám o úhradu nákladov na prepravu, takže Vy nebudete platit žiadne poplatky alebo extra výdavky.
Pracujem na výletnej lodi, preto sa s vami nemôžem stretnút a priniest vozidlo so sebou. Preto som sa ropzhodol pre prepravcu. Auto je v úschove a pripravené na prepravu. Samotná preprava zaberie približne 3-5 dní v závislosti od toho, kde sa nachádzate. Takúto nízku cenu som ponúkol kvôlli tomu, aby som to rýchlo predal, lebo kžadý den za úschovu u prepravcu je velmi nákladný.
Ak máte záujem pokracovat v transakcii, potrebujem vaše celé meno, úplnú adresu a telefónne císlo. Táto spolocnost sa postará aj o všetky vývozné dokumenty a pomôže Vám s registráciou auta na Vaše meno.
Ked mi pošlete vaše údaje, budem kontaktovat spolocnost, ktorá vám poskytne všetky informácie o preprave, kúpnu zmluvu, atd...
Na obhliadku vozidla máte 5 dní. Prvý den zacne plynút, ked doma prevezmete auto.
Ak s autom nebudete spokojní, môžete ho prostredníctvom toho istého prepravcu vrátit. Všetky poplatky hradím ja...

Dakujem,

 

 Na obě dvě reakce jsem požadoval adresu inzerenta, že si pro vůz dojedu osobně. Další odpověď již nepřišla.


 

 


V případě, že vyplňíte informace adresu, jméno.. obdržíte druhý email s požadavkem zálohy na přepravu. Pokud zaplatíte obdržíte v lepším případě informaci o přijaté platbě a smyšlené číslo zásilky. Tím to komunikace končí. Vozidlo nebude nikdy doručeno a peníze již nikdy neuvidíte.


Nebudeme radit nereagujte na takovéto inzeráty přeci jen se může stát, že ve finanční tísni může inzeret sortiment prodávat opravdu hluboko pod cenou.

 

Ale důrazně upzorňujeme NEPLAŤTE žádné zálohy předem!


 

V připadě,že kupujete nemovitost je dobré finanční prostředky platit přes úschovnu advokátní kanceláře. Ta uvolní prodávajicímu peníze až po přepisu nemovitosti do katastru nemovitostí.

 

Policie ČR kontakty

Bezplatná právní poradna

Minzerce.cz

 

podvodníci, podvodník, podvodné inzeráty, podvodné nabídky, šmejdi, podvod na internetu, podvodné firmy